Naujienų archyvas

Žalgirio mūšio inscenizacija 2019

2019 07 15

2019 metų Liepos 12-13 d. Kaip ir kasmet, tęsdami tradicijas ir minėdami vieną žymiausių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės pergalių, Lietuvos kariuomenės atstovai dalyvavo Žalgirio mūšio rekonstrukcijoje, kuri vyko Lenkijoje, buvusioje mūšio vietoje. Lietuvai renginyje atstovavo ir kovose dalyvavo Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai, vilkintys atkurtais XIV amžiaus elitinių karių šarvais ir viduramžių istorijos ir riterių kovų menų rekonstrukcijos klubas „Viduramžių pasiuntiniai“. Vytauto Didžiojo vaidmenį inscenizacijoje atliko Lietuvos kariuomenės Kauno įgulos karininkų ramovės viršininkas majoras Donatas Mazurkevičius. Rekonstrukcijoje dalyvavę kariai ir jų pagalbininkai gyveno viduramžiškai įrengtoje stovykloje, viduramžių laikotarpio stilistikos palapinėse.

Inscenizuotose kovose dalyvavo per tūkstantį riterių, o su pagalbininkais ir stovyklų gyventojais rekonstrukcijoje buvo apie 4500 dalyvių. Žalgirio mūšio rekonstrukcijos Lenkijoje pradėtos rengti nuo 1998 metų. Renginys Griunvaldo lauke, Lenkijoje, kasmet sutraukia apie šimtą tūkstančių žiūrovų, jame dalyvauja riteriai iš visos Europos.

Tūkstančiai viduramžių gerbėjų virto aktoriais mėgėjais ir dar kartą išgyveno ypatingas 1410 metų akimirkas, kai lenkų bei lietuvių armija sutriuškino kryžiuočių pulkus. Tikroje mūšio vietoje susirinkę  ginkluotų aktorių  būriai atkūrė akimirką, kuri laikoma lemiamu momentu Lietuvos ir Lenkijos istorijoje. Pergalingas Žalgirio mūšis – Lietuvos istorinis pasididžiavimas, įvykis, sustiprinęs ir iškėlęs Lietuvos autoritetą tarp Europos ir Azijos valstybių.

Šios rekonstrukcijos tikslas – atminti šlovingą lietuvių bei lenkų kariuomenių, vadovaujamų Vytauto Didžiojo ir Jogailos, pergalę prieš Kryžiuočių ordiną. Ši pergalė yra viena iš svarbiausių Lietuvos istorijoje. Taip pat, vienas iš svarbių šios rekonstrukcijos tikslų – supažindinti žmones su istorija, to meto kultūra ir amatais.

Mes, EASTCON AG LT įmonė, ne pirmus metus imamės socialinės akcijos, kuri skatina tautos patriotiškumą. Patys ne kartą buvome šiame renginyje ir kaip žiūrovai, ir kaip rekonstrukcijos dalyviai. Todėl, mūsų nuomone, patriotiškumo, istorijos skatinimas ir pasididžiavimas savo šalies praeitimi yra tiesus kelias į ateitį: - „Nevertas ateities tas, kuris nesididžiuoja savo praeitimi“. Todėl skatiname ir padedame žmonėms nuvykti į tokį renginį ir pajusti mūsų istorijos dvasią. Norime pasidalinti užfiksuotomis akimirkomis iš Žalgirio mūšio rekonstrukcijos, kurioje jau ne vienerius metus, kaip rekonstrukcijos dalyviai mūšio lauke, dalyvauja mūsų įmonės direktorius Saulius Suveizdis ir EASTCON HOLDING pardavimų vadovas Gediminas Norvilas.


0001_img_4431aa_1563351145-5eb099c1674c2d21f5aece8f93b993b5.JPG